STF samarbeider med Laerdal Medical

Bli med å redde liv!
Bli med å redde liv! Foto: Odd Inge Worsøe

Meld deg på gratis kurs i hjertelungeredning, og bli med i forskning for bedre helse. 

Stavanger har stolte tradisjoner innen akuttmedisin. Et sterkt fagmiljø, en effektiv redningskjede og en befolkning som tar vare på hverandre sørger for overlevelse i verdenstoppen. Laerdal Medical har i mer enn 50 år utviklet utstyr og opplæring innen hjerte-lunge-redning og i høst skal et nytt kurs for voksne og eldre testes ut. Dette skjer i et forskningssamarbeid med Oslo universitetssykehus. Dette ønsker Stavanger Turistforening å være med på fordi dette øker tryggheten for våre medlemmer.

På kurset vil en samarbeide med 113. Deltakerne lærer å bruke høyttalerfunksjonen på telefonen og å følge instruksjonene som blir gitt. Nå er en ikke lenger alene om noe skulle skje!

Kurset er gratis, med datoer og påmelding på livredderskolen.no. Vårt mål er at så mange som mulig av våre medlemmer vil melde seg på dette gratiskurset, og dermed bidra til bedre forskning.

Les mer Livredderskolen og meld deg på. Første kurs starter 11. september.   

Annonse